خانه / اخبار / اشتیاق اسپانیایی‌ها برای لغو ویزای سفر به اکوادور

اشتیاق اسپانیایی‌ها برای لغو ویزای سفر به اکوادور

espana-ecuador

امضای قرارداد تجارت آزاد بین اکوادور و اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ طبق اظهارات «ریکاردو پاتینیو»، وزیر امور خارجه این کشور آمریکای جنوبی، راه را برای شهروندان این کشور باز خواهد کرد تا بتوانند بدون اخذ ویزای توریستی به کشورهای اروپایی سفر کنند.

در آخرین شورای اروپایی که اواخر سال ۲۰۱۳ برگزار شد، پیشنهاد اسپانیا در خصوص لغو ویزای شنگن برای شهروندان کلمبیا و پرو بررسی شد و مورد تایید اعضا قرار گرفت. «ماریانو راخوی»، رئیس جمهور اسپانیا، شخصا وظیفه اعلام این خبر پس از جلسه سران دولت های عضو اتحادیه اروپا را بر عهده گرفت. وی اعلام کرد این اقدام یکی از محورهای فعالیت های دیپلماتیک وی به منظور اجرای عدالت در خصوص این دو کشور آمریکای لاتین بوده است که با وجود داشتن قرارداد تجارت آزاد با اروپا، شهروندان آنها نیازمند اخذ ویزا برای سفر به اروپا بودند.

پیش از آنکه شهروندان کلمبیا و پرو از داشتن ویزا معاف شوند، به چراغ سبز پارلمان و کمیسیون اروپایی نیاز است و پس از آن نیز شورای اروپایی باید این اقدام را تایید کند. راخوی در این رابطه تاکید کرد: این نوعی به رسمیت شناختن میلیون ها کلمبیایی و پرویی است که با اجتماع ما یکپارچه شده و به پیشرفت کشورهای ما کمک کردند، این یک نشانه روشن از سوی اروپا در حمایت از باز شدن درهای اقتصادی و امنیت حقوقی در آمریکای لاتین است.

بولیوی و اکوادور همچنان باید منتظر بمانند چرا که هنوز توافقنامه ای به امضا نرسانده اند.

برخی معتقدند که لغو ویزا نباید موضوع وابسته به امضای توافقنامه تجارت آزاد باشد، چرا که بحران اقتصادی از موج مهاجرت به اروپا کاسته است.

اکوادور از لیست ده کشور اصلی مهاجرت کننده به اسپانیا خارج شده است، در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۳ هزار اکوادوری از این کشور اروپایی خارج شده اند. با این وجود کشور اکوادور به عنوان مقصد شماره یک اسپانیایی‌هایی که از این شبه جزیره خارج شده اند، مشخص شده است.

در سال گذشته بیش از ۷ هزار نفر اسپانیایی در اکوادور اقامت گزیده اند.

انتهای متن/

Telegram-Ad1-gif

Summary
Review Date
Author Rating
41star1star1star1stargray
 
Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا
آخرین اخبار اقامت اکوادور در تلگرام موسسه
عضو شوید!