خانه / درباره اکوادور

درباره اکوادور

ecuador-map

جمهوری اکوادور کشوری در آمریکای لاتین است که از شمال با کلمبیا و از شرق و جنوب با پرو همسایه است. در غرب این کشور اقیانوس آرام قرار دارد. پایتخت آن «کیتو» و بزرگترین شهر این کشور «گوایاکیل» است. این کشور بر خط استوا قرار دارد و نام (اسپانیائی) آن به همین واقعیت اشاره دارد.

این کشور همچنین شامل جزایر «گالاپاگوس» در اقیانوس آرام در حدود ۹۶۵ کیلومتری غرب کشور می‌باشد. اکوادور دارای مساحتی برابر با ۲۵۶٬۳۷۰ کیلومتر مربع می‌باشد. جمعیت این کشور ۱۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن اسپانیایی است. نظام سیاسی اکوادور جمهوری است.

این کشور از سال ۱۸۳۰ مستقل شده ‌است. اکوادور پیش از این تاریخ بخشی از مستعمرات اسپانیا و جمهوری کلمبیای بزرگ بود. شواهدی از تمدن انسانی متعلق به ۳۵۰۰ سال پیش در اکوادور یافت شده است. بسیاری از تمدن‌ها نیز در اکوادور پا گرفته‌اند. تمدن‌های والدیویا و ماچالییا در سواحل اکوادور، تمدن کیتوس (در نزدیکی شهر امروزی کیتو) و تمدن کانیاری (در کوئنکای امروزی) شکل گرفته بودند. هر کدام از این تمدن‌ها نیز ادیان، معماری و سفالگری ویژه خود را داشتند. پس از سال‌ها مقاومت تمدن کانیاری و سایر قبایل، در نبرد تعیین کننده یاهوارکوچا (دریاچه خون)، اکوادور ضمیمه امپراتوری اینکاها شد. پس از مرگ اینکا هواینا کاپاک، امپراطوری اینکاها به دو بخش تقسیم شد. آتائوالپا بر منطقه شمالی به پایتختی کیتو حکومت کرد و حکومت مناطق جنوبی به پایتختی کاسکو نصیب هواسکار شد. در سال ۱۵۳۰ نیز آتائوالپا، هواسکار را شکست داد و بخش جنوبی را نیز ضمیمه بخش شمالی امپراتوری اینکاها به پایتختی کیتو کرد. اما یک سال بعد نیرو‌های اسپانیایی تحت فرماندهی فرانسیسکو پیسارو به قلمرو اینکاها، قلمرویی که اینک دوپاره شده و به واسطه جنگ‌های داخلی به ضعف نهاده بود، پاگذاشتند.

در سال‌های اولیه حاکمیت اسپانیا بر اکوادور جمعیت سرخپوست‌های در این منطقه به دلیل بیماری و کار برای زمینداران اسپانیایی رو به کاهش گذاشت. در سال ۱۵۶۳ کیتو به مرکز یکی از بخش‌های تحت حاکمیت اسپانیا بدل شد و تحت حاکمیت نایب السلطنه لیما درآمد. پس از آن نیز تحت حاکمیت نووا گرانادا قرار گرفت.

در سال ۱۸۲۰، گویاکیل اولین شهر در اکوادور بود که توانست از استعمار اسپانیا به استقلال برسد. در ۲۴ مه ۱۸۲۲ (موسوم به انقلاب افتخار آمیز ماه مه) پس از شکست نیرو‌های اسپانیایی در برابر نیرو‌های فیلد مارشال انتونیو خوسه د سوکره در نبرد پیچینچا، در نزدیکی کیتو، سایر مناطق اکوادور نیز از اسپانیا به استقلال رسیدند.

اکوادور عضو سازمان ملل و تعداد زیادی از سازمان‌های منطقه‌ای نظیر سلاک، اوناسور، آلبا، گروه ریو، نظام اقتصادی آمریکای لاتین، سازمان انرژی آمریکای لاتین و معاهده آند، است.

سیاست در اکوادور

سیاست_اکوادور

بر اساس قانون اساسی اکوادور رییس جمهور، معاون رییس جمهور و نمایندگان کنگره این کشور برای یک دوره ۴ ساله انتخاب می‌شوند. رییس جمهور می‌تواند دو دوره غیرمتوالی ریاست دولت اکوادور را دست گیرد، در حالی که نمایندگان کنگره اکوادور می‌توانند خود را پس از پایان دور اول نماینگی، مجددا کاندیدا کنند.

قوه مجریه اکوادور متشکل از ۲۵ وزیر است. استانداران اعضای شورای شهر و شهرداران نیز مستقیما با رای مردم انتخاب می‌شوند. کنگره اکوادور در تمام سال به جز مقاطعی در ماه‌های ژوئیه و دسامبر تشکیل جلسه می‌دهد. کنگره اکوادور همچنین دارای ۶۹ کمیته ۷ نفره است. قضات دادگاه عالی اکوادور نیز توسط نمایندگان کنگره انتخاب می‌شوند.

در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۰۷ مردم اکوادور به تشکیل مجلس قانون اساسی رای دادند که اکثر اعضای آن از حزب حاکم «ائتلاف کشور» (ALIANZA PAIS) به رهبری «رافائل کوره‌آ» هستند. مجلس قانون اساسی اکوادور به منظور بازنگری در قانون اساسی این کشور تشکیل شد.

اقتصاد در اکوادور

اقتصاد_اکوادور

اکوادور دارای منابع نفتی غنی و زمین‌های کشاورزی پرمحصول است. فارغ از صادرات نفتی این کشور، از آنجا که اکوادور کالاهای اصلی مانند نفت، موز و میگو صادر می‌کند، نوسانات در بازارهای جهانی می‌تواند تأثیر بسیاری بر اوضاع داخلی این کشور داسته باشد. در مجموع سهم صادرات غیرنفتی اکوادور بیش از ۸۰ درصد کل صادرات این کشور است و صنعت اکوادور عمدتاً در راستای ارائهٔ خدمات در بازارهای داخلی است.

واحد پول اکوادور دلار آمریکا و تولید ناخالص داخلی در این کشور ۷۳٫۲۳ میلیارد دلار (سال ۲۰۱۲) است. چهار میلیون و ۵۵۰ هزار نفر نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند و نرخ بیکاری در این کشور در شش ماه اول سال ۲۰۱۳ مطابق اعلام دولت اکوادور ۴٫۶۴ درصد بوده است. همچنین در همین دوره زمانی، یعنی شش ماه اول سال ۲۰۱۳، میانگین نرخ تورم در اکوادور ۲٫۳۹ درصد بوده است.

اکوادور از ژانویه سال ۱۹۹۶ به سازمان تجارت جهانی (WTO) پیوسته است و محصولات صادراتی این کشور شامل نفت، موز، گل شاخه‌های، میگو، کاکائو، قهوه، چوب و ماهی است که به کشورهای آمریکا، پرو، کلمبیا و شیلی صادر می‌شود. محصولات وارداتی این کشور شامل کالاهای صنعتی، سوخت و کالاهای مصرفی بی‌دوام است که از کشورهای آمریکا، کلمبیا، برزیل و پاناما وارد می‌شود.

هزینه ماهیانه زندگی

هزینه_زندگی_اکوادور

مجموع هزینه های ماهیانه  یک «زندگی متوسط» برای یک زوج خارجی در پایتخت اکوادور – اعم از کرایه آپارتمان، خورد و خوراک، حمل و نقل، سرگرمی، بهداشت و درمان – بسته به سطح توقع، حدودا ۷۰۰ الی ۱۲۰۰ دلار است و هزینه های «زندگی متوسط» برای یک خانواده چهار نفره از ۱۵۰۰ دلار تجاوز نمی کند.

مردم اکوادور

جمعیت این کشور حدود ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر با میانگین سنی ۲۴ سال است. امید به زندگی برای زنان ۸۰ و برای مردان ۷۴ سال است. ۹۵ درصد از مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند.

آموزش در اکوادور

بر اساس گزارش بخش‌هزینه‌های کودکان سازمان ملل (یونیسف) سطح سواد در اکوادور بالای ۹۰ درصد است. سیستم آموزش همگانی در اکوادور رایگان است و تحصیل برای افراد ۵ تا ۱۴ سال اجباری است.

اکوادور دارای شصت و یک دانشگاه است که بسیاری از آنها در حال حاضر مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری ارائه می‌کنند، اما تنها ۱۸ درصد دانشکده‌های «دانشگاه‌های دولتی» این کشور مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری می‌دهند. ۳۰۰ انستیتوی عالی نیز در اکوادور دوره‌های آموزشی تخصصی و حرفه‌ای ارائه می‌کنند.

انتهای متن/

Telegram-Ad1-gif

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
 
Share

۸۶ نظر

 1. با سلام
  من متاهل ۴۴ سال دارای کارشناسی ارشد روان شناسی – بیش از ۱۵ سال سابقه کار در بیمه و درمان- متقاضی مهاجرت به کشور اکوادور هستم.

   
 2. باسلام
  من متاهل مهندس کشاورزی خودم وهمسرم.دارای۸ سال سابقه کار وصاحب یک فرزند ۸ساله هستیم.درخواست اقامت به اکوادور رادارم.

   
 3. سلام.تقاظای اقامت در اکواردو رو دارم.

   
 4. سلام.من خانم مجرد ۲۸ ساله.کارشناس ارشد معماری.با یک سال سابقه کار.تقاضای اقامت در اکوادور را دارم.ممنون میشم اگر شرایط را برایم توضیح دهید.

   
 5. با سلام ،بنده متاهل و دارای دو فرزند ،دارای مدرک دکترای حرفه ای اطلاعاتی در زمینه اقامت به اکوادور را دارم.ممنون

   
 6. سلام
  خانم مجرد ۳۹ ساله دارای لیسانس علوم اجتماعی ۱۰سال سابقه کار در آژانس هواپیمایی سال اخذ مدرک ۱۳۸۰ دانشگاه پیام نور میباشم لذا جهت اقدام به مسافرت به اکوادور میباشم خواهشمند است اینجانب را با حداقل هزینه جهت اقامت و کار راهنمایی فرمایید
  جسارتا میخواستم ببینم چند درصد اطمینان داشته باشم که این برنامه واقعا اوکی میباشد و آیا هزینه که به حساب واریز میشود کار من انجام میشود من چگونه میتوانم از صحت این برنامه مطمئن شوم.
  با تشکر

   
 7. سلام
  خانم مجرد ۲۸ ساله دارای لیسانس منابع طبیعی_فرآوری محصولات شیلاتی با ۱ سال سابقه کار حسابداری، سال اخذ مدرک ۱۳۹۲ دانشگاه دولتی علوم کشاورزی و منابع طبیعی میباشم لذا خواهان مهاجرت به اکوادور میباشم. خواهشمند است اینجانب را با حداقل هزینه جهت اقامت و کار راهنمایی فرمایید.

   
 8. سلام
  خانم مجرد ۳۵ ساله مجرد دارای لیسانس الکترونیک با ۸ سال سابقه کار در زمینه سیستم های حفاظتی و دوربین های مدار بسته، سال اخذ مدرک ۱۳۸۹ دانشگاه جامع علمی کاربردی میباشم لذا خواهان مهاجرت به اکوادور میباشم. خواهشمند است اینجانب را با حداقل هزینه جهت اقامت و کار راهنمایی فرمایید.

   
 9. سلام

  شرایط گرفتن اقامت دائم اکوادور جطور هست ؟؟ برای رشته کامپیوتر چطور مکانی هست ؟؟ از نظر آب و هوا و فرهنگ به چه صورتی هستند ؟ واحد پول دلار هست ؟؟

  ممنون

   
 10. سلام
  من مهندس مکانیک با ۱۰ سال سابقه کار هستم
  میخواستم بدونم آیا امکان مهاجرت به اکوادور را دارم یا نه ؟
  ضمنا پیشنهاد شما چه نوع ویزایی هست؟
  از کجا باید شروع کنم و چقدر زمان میبره؟

   
 11. با سلام. مرد مجرد ۳۵ ساله لیسانس مهندسی . در صورت مهاجرت به اکوادور واخذ ویزای اقامت موقت افراد متخصص ایا میتونم در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل بدهم؟ در ضمن در مورد هزینه خدمات دندانپزشکی در اکوادور (ترمیم .عصب کشی . ایمپلنت) در سایت اطلاع رسانی بفرمیایید . باتشکر

   
 12. با سلام
  اینجانب مهندس عمران و همسرم دارای کارشناسی ارشد معماریست.و دارای پروانه اشتغال از وزارت راه و شهر سازی می باشیم.۳۲ سال سن دارم.آیا می توانم ویزای تخصصی بگیرم و با توجه به رشته خودم کار پیدا کنم؟میزان دستمزد؟هزینه زندگی مطلوب برای ۲ نفر ؟آیا شرایط اقامت داءم به اکوادور را دارم؟چه مدتی طول می کشد؟هزینه ؟

   
 13. باعرض سلام وخسته نباشید.میخواهم ۳ماهه وارداکوادورشوم وبعددرانجابمانم برای همیشه وبایک خانم اکوادوری هم ازدواج کنم لطفا راهنمایم کنیدباتشکر

   
 14. سلام پسری هستم ۲۰ ساله خواستار مهاجرت به اکوادور با مدرک دیپلم و البته شغل ارایشگری دارای کارت پایان خدمت میخواستم بدونم شرایط من برای رفتن به اکوادور خوبه و حداقل هزینم چه مقدار میشه و اصلا بازار کار خوب هست در اکوادور ممنون از همکاریتون

   
 15. با سلام
  اینجانب ۳۵ ساله متاهل و دارای یک فرزند زیر ۳ سال و دارای مدرک کارشناسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی با سابقه کار حدودا ۱۰ سال در بخشهای مختلف صنعت ساده ترین و کم هزینه ترین مسیر مهاجرت دایمی به کشور اکوادور را خواهانم لطفا راهنمایی فرمایید

   
 16. سلام.من سعید هستم.۴۵ ساله.لطفا شرایط مهاجرت به اکوادور را برای من و خانواده ام)همسر و دو فرزند( اعلام نمایید

   
 17. سلام
  خدا قوت
  برای تدریس انگلیسی در مدارس اکوادور پذیرفته و قصد رفتن دارم.
  بلیط رفت و برگشت و متزل بر غهده ی اکوادور است.
  و مبلغی حدود ۱٫۵ میلبون پول ایران پرداخت میشود ماهانه
  خواستم تجربه و نظر شما را برای رفتن به اکوادور بدونم

   
 18. با سلام من عباس هستم ۵۲ سال دارم لیسانس پرستاری هستم با۲۷ سال سابقه کارودارای سه فرزند۱۲ -۱۴ سال پسرویک دختر ۲۱ساله دانشجوی سال ۲رشته مهندسی عمران وقصد گرفتن اقامت این کشور رادارم خواهشمنداست راهنمایی کنید

   
 19. سلام و خسته نباشید
  من یه دختر مجرد ۳۸ ساله هستم. مدرک کارشناسی ارشد برنامه ریزی توریسم دارم…۹سال سابقه کار دارم که فقط ۲ سال بیمه بودم…با این شرایط میتونم برای مهاجرت به اکوادر اقدام کنم؟ و ادامه تحصیل هم بدم؟

   
 20. با سلام و عرض خسته نباشید
  من دارای مهندسی مخازن و مدرک پایپینگ و پی دی ام اس
  و چند ماه سابقه کاری در پالایشگاه
  و ۶ ماه سابقه نظارت بر ابنیه و ساخت و اجرای سیستم های گرمایشی
  و دارای تخصص فنی در زمسنه سیستم های گرمایشی و دوربین مداربسته
  و تجربه کافی در کاشت هندوانه
  و نامزدم دارای مدرک لیسانس مدیریت صنعتی و ۴ سال کار در حسابداری یه شرکت پخش است
  خودم ۲۹ سالمه و نامزدم ۲۸ سالشه
  هنوز عقد نکردیم
  خاستار اقامت در اکوادور هستیم
  سریع ترین راه و ارزان ترین راه رو ممنون میشم معرفی کنید

   
 21. با سلام من خانم ۴۳ ساله وکارشناس پرستاری هستم که ۱۹ سال سابقه کاری دارم که بیشترین سابقه کاری اینجانب در بخش های ویژه ومدیریت پرستاری در بیمارستان می باشد زبان انگلیسی را در حد خوب بلد می باشم ومتقاضی مهاجرت به کشور اکوادور هستم میخواستم ببینم چطوری میتونم اقدام کنم با تشکر

   
 22. سلام بیست ونه ساله مجرد دارای مدرک لیسانس کامپیوتر نرم افزار پنج سال سابقه بیمه مرتبط ، شرایط اقامت برای اکوادور رو میخواستم ممنون

   
 23. سلام .من ۳۵سالمه و یک فرزند دارم لیسانس طراحی صحنه دارم اما میخوام پزشکی بخونم و قصد مهاجرت دارم به اکوادور یه اطلاعات جامعی میخوام راجع به تحصیل ،کار ،اقامت و شرایط زندگی اونجا چون قبلا خیلی خوب نبود اما الان ظاهرا خیلی تقاضا دارع ،همسرم کار فنی داره.

   
 24. سلام
  وقت بخیر من ٣٣ سالمه و دارای یک فرزند هستم و دارای مدرک لیسانس گرافیک طراحی هستم و ٧ سال سابقه کار در شرکت ساختمانی رو دارم و خیلی علاقمند هستم اقامت اکوادور رو داشته باشم و مهاجرت کنم .

   
 25. با عرض سلام خدمت شما و همکاران محترمتان
  اینجانب ۴۲ ساله مجرد هستم لطفا راهنمایی بفرمایید راجع به شرایط راه اندازی یک شغل مرتبط با کسب و کار مغازه
  مناسب با شرایط موجود در اکوادور و چگونگی اخذ اقامت از این طریق رو
  با تشکر از شما

   
 26. سلام . من ۳۴ ساله و مجرد دارای لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد .در حال حاضر ایران رندگی نمیکنم و امکان بازگشت به ایران رو هم ندارم . شرایط دقیق و ریز و کامل گرفتن پاسپورت اکوادور رو میخواستم بدونم که اگر با شرایط من همخوانی داشته باشه ، اقدام به مهاجرت کنم . من فقط از اطلاعات سایتتون متوجه شدم که ۵ سال باید در اکوادور اقامت داشت . بقیه شرایط چی هست ؟ چون اگر در عمل نتوانم پاسپورت اکوادور رو بگیرم ، مهاجرتم کار بیهوده ای هست . ممنون از پاسخگوییتون

   
 27. سلام، من ٢٢ ساله مجرد در حال تحصیل هستم ١ سال دیگه لیسانس مکانیک میگیرم، اگه میشه راهنمایی کنید که چطور میتونم اقامت بگیرم… راهنمایی کنید لطفا … ( مدرک نصب سیستم امنیتی از فنی حرفه ای و مدرک ارایش گری هم دارم )

   
 28. با سلام بنده دکترای تخصصی در رشته مهندسی بهداشت محیط هستم و ۴۵ سال سن دارم همچنین همسرم لیسانس ادبیات اند و ۴۳ سال سن دارند و دارای دو فرزند پسر ۱۷ ساله در رشته ریاضی فیزیک و دیگری ۱۰ ساله کلاس ششم هستم خواهشمندم در خصوص هزینه ها و شرایط اقامت دایم و فرصت ش؛لی در اکوادر راهنمایی بفرمایید

   
 29. سلام،
  خانواده چهار نفره
  پدر خانواده ۵۴ سال
  مادر ۴۴ساله
  دو فرزند پسر ۲۷،۱۷ساله
  تقاضای مهاجرت به اکوادور را داریم.

   
 30. باسلام
  من و همسرم فارغ التحصیل کارشناسی رشته سخت افزار کامپیوتر هستیم
  جهت مهاجرت به اکوادور لطفا راهنمایی کامل بفرمایید
  با تشکر

   
 31. سلام
  حمید هستم
  علاقه مندم برای اقامت اکوادور اقدام کنم
  آیا میتوانم قبل از آن چند مسافرت به آنجا داشته باشم؟
  چه مراحلی را باید پشت سر بگذارم؟

   
 32. سلام
  محسن هستم
  خودم ۴۳ ساله و لیسانس مکانیک با ۱۰ سال سابقه شیرآلات نفت وگاز و ۶ سال کار واردات و تجارت انجام دادم.
  همسرم ۳۵ ساله لیسانس حقوق .
  یک پسر ۹ ساله سوم دبستان دارم.
  مسلط به زبان انگلیسی هستیم.
  لطفا جهت اقامت و کاریابی راهنمایی کنید.

   
 33. سلام
  پزشک خمومی هستم و مدرک رسمی طب سوزنی و ژنتیک هم دارم. در ایران کار نسبتا موفقی دارم و قصد نگهداری مرمز فعلی در ایران را هم دارم اما می خواهم برای دو پسرم که می خواهم پزشکی بخوانند خودم و فرزندان تسلط کافی به انگلیسی دارم.
  هدفم یک تحصیل ارزان فرزندان و در درجه دوم استراحت است البته اگر بتوانم کار پزشکی یا داروسازی تفریحی هم انجا داشته باشم هر چند با درامد کم خوب است شنیده ام پزشکان ایرانی می توانند بطور ازاد فعالیت داشته باشند. مرا راهنمایی فرمایید.

   
 34. سلام من۲۳سالمه و لیسانس مدیریت دارم میخواستم شرایط دانشجو شدن و کار را در اونجا بدونم

   
 35. سلام
  من ۳۵ساله متاهل مدرک کارشناسی معماری با سابقه کاری ۱۵ساله و دو دختر ۲و۴ساله قصد مهاجرت به اکوادور دارم لطفا راهنمایی فرمایید

   
 36. با سلام احتراما بنده بازنشیته آموزش و پروش هستم پنجاه ساله با مدرک فوق لیساتس متقاضی اقامت در اکوادور هستم لطفا راهنمایی بفرملیید مرسی

   
 37. سلام
  پرستار بازنشسته ۵۶ ساله هستم و همسرم کارشناس کشاورزی .دارای یک فرزند ۱۸ ساله پسر هستم میخواستم بدونم شرایط مهاجرت چگونه است؟

   
 38. سلام سعید هستم ۲۱ساله مجرد شغل ازاد دارم و قصد محاجرت دارم لطفا راهنمایی کنید

   
 39. سلام من بازنشسته شرکت ملی نفت دارای مدرک دیپلم به همراه همسر و فرزند دخترم که دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی میباشد درخواست مهاجرت به اکوادور را داریم ..و از شما درخواست دارم لطفا رااهنمایی بفرمایید .

   
 40. با سلام ۳۰ سال دارم متاهل هستم .مدرک فوق لیسانس مکانیک و ۱۰ سال سابقه کار مرتبط در خواست مهاجرت به اکوادور را دارم…لطفا راهنمایی کنید. ممنون

   
 41. سلام.
  همسر من ۳۸ساله و مهندس مکانیک هسنتد و حدود ۱۴ سال سابقه کار دارند. میخواستم شرایط کاری و اقامت و شرایط برای رشد و تحصیل پسرمون بدونم چطوره؟

   

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا
آخرین اخبار اقامت اکوادور در تلگرام موسسه
عضو شوید!