خانه / اخبار / به مناسبت روز جهانی مهاجرت/ هشدار: طعمه قاچاقچیان نشوید!

به مناسبت روز جهانی مهاجرت/ هشدار: طعمه قاچاقچیان نشوید!

روز_جهانی_مهاجرت

۱۸ دسامبر (برابر با ۲۷ آذر) روز بین المللی مهاجران است. در چهارم دسامبر ۲۰۰۰، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با در نظر گرفتن تعداد کثیر و رو به رشد مهاجران در جهان، ۱۸ دسامبر یا ۲۷ آذر را روز بین المللی مهاجران نامید.

در این روز (۱۹۹۰) این مجمع مقاوله‌نامه بین المللی حمایت از حقوق تمامی کارگران مهاجر و اعضای خانواده آنها (قطعنامه ۱۵۸/۴۵) را به تصویب رساند و از کشورهای عضو و سازمان های بین دولتی و غیر دولتی دعوت کرد این روز را از طریق اشاعه اطلاعات در مورد حقوق بشر و آزادی های بنیادین مهاجران و سهیم شدن در تجربیات و طراحی اقداماتی برای تضمین حمایت از آنها گرامی بدارند.

اکوادور مقصد اول مهاجران در سال ۲۰۱۴

چندی پیش موسسه « InterNations » از حدود ۱۴ هزار مهاجر از ۱۶۰ کشور جهان و در خصوص زندگی آنها در خارج از کشور یک نظرسنجی انجام داد.

در این نظرسنجی جنبه های متفاوتی همچون کیفیت زندگی، کار، زندگی خانوادگی، اوقات فراغت، دوستان و امور مالی شخصی مورد بررسی قرار گرفته است. این نظرسنجی با هدف شناخت میزان رضایت مهاجران (با انواع روش های زندگی) در همه جنبه های مورد نظر سازمان صورت گرفته است.

در رده بندی بین ۶۱ کشور، «اکوادور» به عنوان نخستین کشور مورد علاقه مردم از لحاظ سهولت در برقراری ارتباط دوستی و هزینه پایین زندگی انتخاب شده است. در این رده بندی لوکزامبورگ و مکزیک پس از اکوادور قرار دارند.

مطابق این گزارش، بیش از ۸ نفر از هر ۱۰ مهاجر (۸۲ درصد) سکنی گزیدن در اکوادور و ایجاد حس بودن در خانه را در این کشور آسان قلمداد کردند.

همچنین بیش از یک سوم مهاجران (۳۷ درصد) با این امر موافق بودند که بدون دانستن زبان اسپانیولی زندگی در این کشور دشوار است. با وجود این ۳۰ درصد از مهاجران معتقدند که یادگیری زبان اسپانیولی بسیار ساده است.

علاوه بر این، اکوادور در مقام نخست از لحاظ شادی‌های شخصی است. ۸۵ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی از روابط خود راضی بودند. نزدیک به نیمی از افراد (۴۴ درصد) نیز گفتند که در زندگی خود به صورت کلی “بسیار شاد” هستند.

با در نظر گرفتن تمامی جوانب تعجب برانگیز نیست که ۹۱ درصد از مصاحبه شوندگان از زندگی خود در اکوادور راضی بوده اند و به همین دلیل تقریبا نیمی از مهاجران این کشور آمریکای جنوبی تصمیم دارند که “احتمالا برای همیشه” در اکوادور بمانند.

با اینکه اکوادور در حوزه «کار کردن در خارج» در مقام پنجم قرار دارد ولی بسیاری از مهاجرانی که در اکوادور زندگی می کنند به دلیل اهداف کاری این کشور را انتخاب نکرده اند.

اکوادور درصد بالایی از بازنشستگان (۳۹ درصد) را جذب کرده است و سن متوسط مهاجران در این کشور ۵۲٫۸ سال است که بالاتر از متوسط جهانی ۳۹٫۵ سال می باشد.

هشدار-مهاجرت 

  هشدار سازمان جهانی مهاجرت: طعمه نشوید!

روز هجدهم دسامبر به احترام میلیون ها نفر که کشور خود را به امید یافتن زندگی بهتر ترک کرده اند، روز جهانی مهاجرت نام گرفته است.

سازمان جهانی مهاجرت اعلام کرده است مشاغلی که مهاجران دارند و درآمدی که به کشور خود می فرستند بخش مهمی از اقتصاد جهانی را تشکیل می دهد. این سازمان به همه کشورها هشدار داد بحران اقتصادی را بهانه ای برای اتخاذ تدابیری که مهاجرت را محدود می کند، قرار ندهند.

به گفته این سازمان، مهاجران سهم بزرگی در رشد و بهبود اقتصادی دارند، به همین دلیل کشورهای ثروتمند نباید درهای خود را به روی آنها ببندند. به عقیده مقامات این سازمان، زمانی که بیکاری رو به افزایش است، احتمالاً به نظر منطقی می رسد مهاجرت را محدود کنند، اما عملاً آمار نشان می دهد این دو با هم رابطه مستقیمی ندارند. مهاجران عمدتاً مشاغلی دارند که شهروندان کشورهای صنعتی از انجام آن خودداری می کنند.

همچنین به گفته این سازمان با کاهش تولید مثل و افزایش طول عمر در کشورهای ثروتمند، بسیاری از آنها تا ۵۰ سال آینده با کمبود نیروی کار مواجه خواهند شد. در عین حال مقدار پولی که مهاجران به کشورهایشان می فرستند برای اقتصاد کشورهای در حال توسعه بسیار مفید است زیرا طبق برآوردهای سازمان جهانی مهاجرت، مجموع این درآمد چندین برابر بیشتر از صندوق کمک های مالی است که برای کمک به توسعه آنها در نظر گرفته شده است.

از همه مهم تر آن که سازمان جهانی مهاجرت هشدار داده است محدود کردن قوانین مهاجرت، آنها را از این کار باز نمی دارد بلکه آنها را طعمه قاچاقچیان انسان می کند.

موسسه «زندگی و اقامت در اکوادور» ضمن آرزوی موفقیت برای مهاجران ایرانی در سراسر جهان، با بهره گیری از وکلای متعهد آماده ارائه انواع خدمات مهاجرتی قانونی در این کشور آمریکای جنوبی است.

انتهای متن/

Telegram-Ad1-gif

 
Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا
آخرین اخبار اقامت اکوادور در تلگرام موسسه
عضو شوید!