خانه / چرا اکوادور؟

چرا اکوادور؟

 اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

* برترین مقصد برای زندگی در خارج از کشور در سال ۲۰۱۵ –  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

موسسه بین‌المللی «اینترنیشن» (InterNations)، اخیرا نتایج بررسی خود برای سال ۲۰۱۵ را در خصوص رتبه‌بندی بهترین کشورها برای کسانی که به زندگی در خارج فکر می‌کنند، منتشر کرده است.

به منظور تکمیل این بررسی‌، این موسسه بین‌المللی در مجموع از ۱۴ هزار نفر از ۱۹۵ کشور جهان درباره یک سری از سوالات مربوط به تجربه زندگی در خارج از کشور سوال پرسیده است.

نتایج بررسی مذکور بر پایه فاکتورهایی همچون فرصت های شغلی، ملاحظات حقوق و دستمزد، کیفیت زندگی و امنیت تنظیم شده است.  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

در این رتبه‌بندی، کشورهای اکوادور، مکزیک و مالت به ترتیب به عنوان سه مقصد برتر برای زندگی معرفی شده اند. اکوادور به دلیل هزینه‌های پایین و کیفیت بالای زندگی در صدر این بررسی قرار گرفته است.

اکوادور در صدر لیست 10مقصد برتر برای زندگی در خارج از کشور

* انتخاب اول مهاجران جهان در سال ۲۰۱۴  –  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

موسسه « InterNations » از حدود ۱۴ هزار مهاجر از ۱۶۰ کشور جهان و در خصوص زندگی آنها در خارج از کشور نظرسنجی انجام داده است.  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

در این نظرسنجی جنبه های متفاوتی همچون کیفیت زندگی، کار، زندگی خانوادگی، اوقات فراغت، دوستان و امور مالی شخصی مورد بررسی قرار گرفته است. این نظرسنجی با هدف شناخت میزان رضایت مهاجران (با انواع روش های زندگی) در همه جنبه های مورد نظر سازمان صورت گرفته است.

در رده بندی بین ۶۱ کشور، «اکوادور» به عنوان نخستین کشور مورد علاقه مردم از لحاظ سهولت در برقراری ارتباط دوستی و هزینه پایین زندگی انتخاب شده است. در این رده بندی لوکزامبورگ و مکزیک پس از اکوادور قرار دارند.

مطابق این گزارش، بیش از ۸ نفر از هر ۱۰ مهاجر (۸۲ درصد) سکنی گزیدن در اکوادور و ایجاد حس بودن در خانه را در این کشور آسان قلمداد کردند.  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

همچنین بیش از یک سوم مهاجران (۳۷ درصد) با این امر موافق بودند که بدون دانستن زبان اسپانیولی زندگی در این کشور دشوار است. با وجود این ۳۰ درصد از مهاجران معتقدند که یادگیری زبان اسپانیولی بسیار ساده است.

علاوه بر این، اکوادور در مقام نخست از لحاظ شادی‌های شخصی است. ۸۵ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی از روابط خود راضی بودند. نزدیک به نیمی از افراد (۴۴ درصد) نیز گفتند که در زندگی خود به صورت کلی «بسیار شاد» هستند.  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

با در نظر گرفتن تمامی جوانب تعجب برانگیز نیست که ۹۱ درصد از مصاحبه شوندگان از زندگی خود در اکوادور راضی بوده اند و به همین دلیل تقریبا نیمی از مهاجران این کشور آمریکای جنوبی تصمیم دارند که «احتمالا برای همیشه» در اکوادور بمانند اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

اکوادور مقصد اول مهاجران

* پنج دوره انتخاب به عنوان بهترین کشور دنیا برای بازنشستگان  –  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

موسسه آمریکایی «زندگی بین‌المللی» (Internatinal Living) که یکی از موسسات معتبر دنیا در بررسی وضعیت کشورها و پیشنهاد برای زندگی به علاقمندان به مهاجرت محسوب می‌شود، در سال ۲۰۱۳ و برای پنجمین سال پیاپی کشور اکوادور را به عنوان بهترین کشور دنیا برای بازنشستگان معرفی کرده است.

این انتخاب بر اساس شاخص‌های مختلف از جمله مسکن، زیرساخت‌ها، سرگرمی و امکانات، هزینه‌های زندگی، بهداشت و آب‌وهوا در کشورهای مختلف به ویژه برای شرایط زندگی بازنشستگان محاسبه می‌شود.

اکوادور برای پنجمین سال پیاپی توانسته است این عنوان را به خود اختصاص دهد.

 اکوادور بهترین کشور دنیا برای بازنشستگان

* کیتو در بین شش مقصد محبوب گردشگران جهان –  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

مطابق اعلام مجله گردشگری آمریکایی «AFARL»، شهر کیتو، پایتخت اکوادور، یکی از مقاصد توصیه شده و مورد علاقه گردشگران محسوب می‌شود.  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

در مقاله‌ای با عنوان «مقاصد به روز برای گردشگری، سفر بعدی کجا باشد» که در ماه جولای سال ۲۰۱۵ در این مجله گردشگری به چاپ رسید، اینطور نوشته شده که پایتخت اکوادور به دلیل معماری تاریخی آن و همچنین موقعیت ممتازش در نزدیکی قله‌های آتشفشانی، شناخته شده است.  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

از منظر این مجله آمریکایی، جنبه دیگر جذابیت شهر کیتو برای گردشگران، امکان انجام ورزش‌هایی مثل پیاده‌گردی (hikking) و کانوپی (canopy) در اطراف آن است.  اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

علاوه بر کیتو، شهرهای دیگری همچون «تولوم» در مکزیک، «ترانکوسو» در برزیل، «کپنهاک» در دانمارک، «ترانوا» و «لابرادور» در کانادا، «اسلو» در نروژ، «آستین» در تگزاس و «نشویل» در تنسی در این فهرست قرار دارند.

مجله «AFAR» جایزه بهتره مجله سفر در ایالات متحده آمریکا را از جامعه نویسندگان سفرنامه آمریکا دریافت کرده است. این مجله در راستای کمک به کسانی که به دنبال تجربه‌های جدید هستند منتشر می شود.

کیتو مقصد گردشگران

******

به طور خلاصه می‌توانیم از جنبه‌های ذیل اکوادور را مناسب برای زندگی و اقامت معرفی کنیم:

– اکوادور کشور کوچکی با بیش از ۱۵ میلیون جمعیت در شمال غربی قاره آمریکای جنوبی است که محلی مناسبیبرای یک زندگی آرام است.

– اکوادور از جمله معدود کشورهای جهان است که واحد پول آن دلار آمریکا است و نرخ تورم در این کشور بسیار پایین و در سال‌های اخیر بین ۲ تا ۴ درصد متغیر بوده است.

– اکوادور از جمله کشورهای ارزان قاره آمریکا است و زندگی در این کشور به اذعان گردشگران خارجی نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه است.

– کیتو (پایتخت اکوادور) شهری سرسبز و تاریخی است که در یکی از بهترین مناطق اقلیمی قرار گرفته و آب‌وهوای معتدل آن سبب شده که در منازل و ادارات هیچ وسیله حرارتی یا برودتی پیش‌بینی نشود. هوای کیتو همواره به طور میانگین بین ۱۲ تا ۲۸ درجه سانتیگراد قرار دارد.

– به لحاظ آموزشی و تحصیلی، اکوادور دارای شصت و یک دانشگاه است که بسیاری از آنها در حال حاضر مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری ارائه می‌کنند و ۳۰۰ انستیتوی عالی نیز در این کشور دوره‌های آموزشی تخصصی و حرفه‌ای ارائه می‌کنند.

– مردم اکوادور مردمی آرام، شاد و علاقمند به شهروندان خارجی هستند و با ایرانیان و مسلمانان با گرمی، تواضع و مهربانی برخورد می‌کنند.

– فارغ از رویکرد موکد دولت اکوادور مبنی بر برخورد احترام‌آمیز با همه شهروندان خارجی، روابط حسنه این کشور با ایران سبب شده که با شهروندان ایرانی با احترام بالا برخورد می‌کند.

– اکوادور کشوری بسیار زیبا به لحاظ توریستی و تنوع زیست‌محیطی است. جنگل‌های آمازون، رودخانه‌های خروشان، دریاچه‌های طبیعی، کوهستان زیبا، آتشفشان‌های فعال، سواحل اقیانوس آرام و جزایر مشهور گالاپاگوس که بیشترین تنوع گیاهی و جانوری در کره زمین را در خود جای داده است، سبب حضور انبوه گردشگران خارجی به این کشور شده که سهم موثری در اقتصاد آن دارند.

– شهروندان اکوادوری می‌توانند تنها با کارت شناسایی اکوادوری و بدون پاسپورت در کل قاره آمریکایی جنوبی سفر کنند و دارندگان پاسپورت اکوادوری از دریافت ویزا برای سفر به بیش از ۷۰ کشور دنیا معاف هستند. به علاوه شهروندان اکوادوری می‌توانند «ویزای توریستی ۵ ساله آمریکا» و «ویزای توریستی ۱۰ ساله آمریکا» دریافت کنند.

انتهای متن/   اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

Telegram-Ad1-gif

 اطلاعات و هزینه های زندگی در اکوادور

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
 
Share

۴۶ نظر

 1. با سلام
  میخواستم بدونم پروسه کارت ملی یا سدولا برای ایرانیهایی که با ویزای توریستی میان اکوادور به چه شکل هستش؟
  ایا با با پبت نام در دوره های اموزش زبان میشه اقامت ۳ ساله گرفت؟و این اقامت جزو ۳ سال اصلی جهت دریافت پاسپورت محسوب میشه؟
  اسانترین راه برای اینکه کارت ملی جهت دریافت پاسپورت بگیرم چی هست؟

   
 2. با سلام
  لطفا مراحل اخذ کارت ملی یا سدولا را برای کسانی که با ویزای توریستی به اکوادور سفر میکنند را بگویید
  متشکرم

   
 3. باسلام و خسته نباشید
  من هم سوال خانوم یا آقای جلیلی رو دارم
  آیا ثبت نام در دورهای آموزشی زبان میشه اقامت ۳ساله گرفت؟ و این اقامت جزء ۳سال اصلی جهت دریافت پاسپورت محسوب میشه؟
  و آسانترین راه جهت گرفتن کارت ملی و پاسپورت اونجا چی هست؟

   
 4. با سلام میخواستم بدونم ایا فراگیری زبان اسپانیایی مشکل هست ؟ برای یه سفر ۲ هفته ای چه مقدار هرینه نیاز هست ؟ از ویزا . بلیط و سایر …..
  در ضمن ایا میشود با ۲ هفته بازدید از اکوادر نسبت به گرفتن اقامت آن کشور تصمیم گرفت ؟ مسیر پروازی اکوتدر چگونه و چند ساعت است .با تشکر

   
 5. man niaz be kharid belit v amadan be on ja ro daram v mikham mossee shoma kol karai man ro enjam bedan yani pakij belit v aghamet az koja bayd shoro konim??

   
 6. سلام … لطفا در صورت امکان شرایط کامل مهاجرت به اکوادور را اعلام نمایید . ۳۷ ساله ….لیسانس مهندسی شیمی – عملیات پالایش – ۱۳ سال سابقه …

   
 7. سلام.میخواستم ببینم وضعیت رشته حسابداری اونجا به لحاظ کار چطوره وایا دانشگاههای اونجا برای مقاطع ارشد ودکتری در این رشته ها مناسب هستند وشهریشون حدودا چقدره.ممنون

   
 8. با عرض سلام وخسته نباشید.اینجانب ۴۳ ساله و مجرد ودارای مدرک کارشناسی دررشته حسابداری بوده و۱۷ سال سابقه کاردولتی دارم.ارزیابی شما از مهاجرت اینجانب چگونه است و چه راهکاری به بنده ارائه میدهید.سپاسگزارم.

   
 9. با سلام
  لطفا شرایط اقامت اکوادور و پیدا کردن شغل و درآمد متوسط ماهانه و هزینه متوسط ماهانه را اعلام فرمائید.
  متاهل – سن ۲۹ – مدرک تحصیلی : کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات – سابقه کار ۱۰ سال – مدرک تحصیلی همسر : کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

   
 10. با سلام و خسته نباشی.
  اینجانب ۳۴ سال سن و مجرد هستم، دارای مدرک کارشناسی برق قدرت هستم، و همچنین دارای ۱۲ سال سابقه کار در شرکت های خصوصی، نیمه دولتی و بین المللی هستم.
  با این شرایطی که من دارم می خواستم ببینم شرایط اقامت و کار و زندگی در اکوادور را دارم.
  همچنین هزینه های مربوط به اقامت در آنجا

   
 11. با سلام و خسته نباشید … در صورت امکان بنده را راهنمایی بفرماییددر رابطه با شرایط اخذ اقامت دایم کشور اکوادور ترجیحا مسیر سرمایه کذاری …

   
 12. سلام
  شرایط کار و حداقل حقوق و پیدا کردن کار به چه شکل هستش ؟ آیا حتما باید زبان اسپانیوا بلد باشیم ؟

   
 13. سلام
  من تخصص سی ساله در صنعت دریا دارم و مدتی بیش از ده سال است که شرکتی را در همین زمینه مدیریت میکنم، علاقمند به مهاجرت به اکوادور هستم و نیاز دارم بدونم بازار کار دریائی در اونجا چگونه است، ممنون میشم راهنمائی فرمائید.
  و اینکه هزینه دریافت خدمات مهاجرت از مجموعه شما چقدر میشود، خانواده چهار نفره هستیم

  ممنونم

   
 14. حمیدرضا ابوالبشری

  با سلام ، ایا برای خدمات مهاجرت به اکوادور هنوز فعالیت دارید؟ در صورت مثبت بودن جواب لطفا لیست خدمات و هزینه آنها را برایم ارسال کنید.
  سپاس

   
 15. با سلام میخواستم بدونم برای یه سفر ۲ هفته ای به إکوادور با خدمات موسسه شما برای من همسرم و پسرمون چه مقدار هرینه نیاز هست ؟ از ویزا . بلیط و سایر …..
  در ضمن ایا میشود با ۲ هفته بازدید از اکوادر نسبت به گرفتن اقامت آن کشور تصمیم گرفت ؟ مسیر پروازی اکوتدر چگونه و چند ساعت است .با تشکر

   
 16. با سلام و خسته نباشید
  من و همراه خانومم و نوزاد ۸ ماهه قصد داریم به کشور اکوادور مهاجرت قانونی داشته باشیم لطفا راهنمایی بفرمائید کشور اکوادور برای زندگی کردن و پس انداز کردن خوب است یا نه؟ از کسانی شنیدم اکوادور برای زندگی خوب نیست

   
 17. سلام
  میخواستم بدونم که اکوادور شرایطی برای مهاجرت متحصصین داره؟ اگر داره این شرایط چی هست؟

   
 18. سلام من ۳۰ ساله هستم و مجرد کارشناسی معماری دارم میخوام برای مهاجرت اقدام کنم میخواستم هزینه هارو بدونم

   
 19. با عرض سلام و خسته نباشید من چگونه میتونم کلیه شرایط اقامت زندگی و مهاجرت به اکوادور رو بفهمم و در خصوص مدرسه بچه هام در صورت مهاجرت بدونم که آیا مشکلی واسشون ایجاد نمیشه

   
 20. سلام ، خسته نباشید
  خواستم بدانم برای شروع یک زندگی خوب ، برای یک خانواده ده نفره چه میزان سرمایه نیاز است و در صورتی که قرار باشد در کار توریستی فعالیت کنیم شرایط چیست و بهترین شهر اکوادور برای این کار کدام است ؟
  آیا با تاسیس یک رستوران کوچک غذاهای عربی یا ترکی امکان اداره یک خانواده ده نفری میسر می گردد ؟ و آیا اصولا” مردم اکوادور اغلب در بیرون از منزل غذا میخورند یا در منازل ؟
  با تشکر

   
 21. با سلام
  لطفا در صورت امکان راجع به اینکه برای مسافرت به اکوادور برای دو هفته جهت تصمیم گیری جهت اقامت و اشتعال چگونه است
  در ضمن هزینه های حدودی از قبیل ویزا بلیط و هتل رو مرقوم بفرمائید

   
 22. سلام
  اگر ممکنه بفرمابید یه سفر برای تصمیم گیری چطور میشه اومد. مدت یادگیری زبان و کار چطوره

   
 23. درخصوص اخد ویزای اقامت دائم از روش ایجاد کار با اجاره رستوران یا کافی شاپ یا مغازه یا سوپر مارکت فعال ودرحال کار ودارای مشتری ودرامد چه شرایط ومدارکی مورد نیاز است وایا انتخاب یکی ازاین بیزنس ها سوداور هستند وچقدر درامد ماهیا انها درماه میباشد ایا چنین گزینه های فعال ودرحال کار برای اجاره وجود دارند

   

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا
آخرین اخبار اقامت اکوادور در تلگرام موسسه
عضو شوید!